Malina Barcikowska: Absolwentka filozofii na UMK w Toruniu oraz Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Publikuje teksty z zakresu myśli o sztuce, recenzje wydarzeń artystycznych; organizuje warsztaty oraz spotkania związane z kulturą współczesną w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W miesięczniku SL prowadzi rubrykę poświęconą pracom plastycznym dotyczącym styku słowa i obrazu.
Jacek Bierut: Prozaik, poeta, autor czterech powieści (ostatnio Hajs i Pornofonia) i trzech tomów wierszy (ostatnio Frak człowieka). Laureat nagród literackich. Współredaktor opracowania literatury dolnośląskiej po 1989 roku („Rozkład jazdy”). Współzałożyciel Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza i powołanych przez nią księgarni Tajne Komplety. Eseista, krytyk literacki, wydawca. Mieszka we Wrocławiu.
Monika Błaszczak: Animatorka akcji kulturalnych i międzykulturowych. Laureatka kilku turniejów jednego wiersza oraz slamów. Lubi projekty z pogranicza słowa i teatru, a czasem nawet coś pośpiewa. Zawodowo związana z kreowaniem wizerunku (PR-em), po godzinach wolontariuszka działająca na rzecz praw dyskryminowanych mniejszości.
Krzysztof Gajda: Adiunkt w Pracowni Literatury i Kultury Niezależnej IFP UAM w Poznaniu. Autor książek: Poza państwowym monopolem – Jan Krzysztof Kelus (1998), Jacek Kaczmarski w świecie tekstów (2003), To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego (2009) oraz wspólnie z Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim Gościu. Auto-bio-Grabaż (2010). Zajmuje się badaniem tekstów piosenki poetyckiej.
Rafał Gawin: Poeta, okazjonalnie krytyk, sekretarz redakcji i korektor „Arterii”, konferansjer i reanimator kultury. Wydał arkusz Przymiarki (2009) i dwujęzyczną książkę poetycką WYCIECZKI OSOBISTE / CODE OF CHANGE (2011). Tłumaczony również na język bułgarski i rosyjski. Mieszka w Łodzi, gdzie pracuje jako instruktor w dziale imprez Domu Literatury. Prowadzi blog gawin.liberte.pl.
Michał Kasprzak: Poeta, krytyk literacki, studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Sygnatariusz Manifestu Neolingwistycznego, autor tomiku poetyckiego Bo on to zgubi (Staromiejski Dom Kultury, Warszawa 2003). Szkice krytyczne publikował m.in. w „Lampie”, „Studium”, „Ha!arcie”, „Toposie”, „Odrze”, „Witrynie Czasopism”, antologii Tekstylia. O „rocznikach siedemdziesiątych” (Krakowska Alternatywa & Rabid, Kraków, 2002) oraz przewodniku Literatura polska 1989–2009 (Korporacja Ha!art, Kraków 2010). Od 2014 prowadzi przegląd poetycki w magazynie „Lampa”. Współredaktor serii poetyckich wydawanych przez SDK. Stypendysta Miasta Warszawy oraz MKiDN w roku 2012. Członek grupy roboczej ds. priorytetu „Czasopisma” przy MKiDN z ramienia Koalicji Czasopism.
Marcin Kleinszmidt: Poeta, wydał debiutancki tomik Skróty, uczestniczył w festiwalach ogólnopolskich (Miasto Poezji, Puls Literatury, Festiwal im. Wandy Karczewskiej, Fala Poprzeczna), warsztatach literackich Pomost, publikował w 2Miesięczniku, stały współpracownik redakcji 2Miesięcznika, sekretarz redakcji miesięcznika Salon Literacki. Student kulturoznawstwa na UG, autor prac poświęconych twórczości Marcina Świetlickiego. Mieszka w Gdańsku.
Agnieszka Kozłowska: Członkini zarządu Fundacji Otwarty Kod Kultury, w ramach której propaguje czytelnictwo czasopism kulturalnych w różnych formach, m.in. redaguje wortal Witryna.Czasopism.pl, prowadzi cykl Kawa i Czasopisma, a także prowadzi program Animatograf. Kuratorka pokazów animacji. Członkini stowarzyszenia ASIFA Polska. Współpracuje z kwartalnikiem literackim „FA-art”. Oprócz upowszechniania kultury i wspierania krytyki artystycznej działa w warszawskich Komisjach Dialogu Społecznego, członkini Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego (III kadencji 2015-2017).
Piotr Kurpiewski: Wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego i nauczyciel historii w gdyńskim Gimnazjum nr 11. Od 2007 roku naukowo zajmuje się historią polskiej kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem czasów PRL. W 2013 roku w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego obronił rozprawę doktorską pt. Film historyczny w Polsce Ludowej. Autor kilku tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii filmu, oddany fan twórczości Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Smarzowskiego.
Krystian Ławreniuk: Poeta, prozaik. Autor tomu poetyckiego Arkansas i zbioru opowiadań Ziemia wróżek. Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku filologia polska. Od lat związany z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz promocji sztuki. Wiceprezes Stowarzyszenia Żywych Poetów w Brzegu.
Tomasz Mielcarek: Poeta, tłumacz, dziennikarz niezależny. Wiersze publikował w Bułgarii, Polsce, Słowacji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wydał Obecność/Presence (Dom Literatury w Łodzi/Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, 2014; przełożył na język angielski David Malcolm). Laureat konkursu im. Jacka Bierezina (2013) oraz Złotego Środka Poezji za najlepszy poetycki debiut książkowy 2014 roku. Działa w londyńskiej grupie artystycznej KaMPe.
Witold Murawski: Technik mechanik, fotograf, rzeźbiarz. Absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Gdyni. Mechanik w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, którego główną inspiracją w twórczości jest wiedza z zakresu metafizyki i ezoteryki. Nierozłącznym elementem tworzonych rzeźb jest wszelaki złom, który nadaje im specyficznego stylu.
Sławomir Płatek: Poeta, autor pięciu zbiorów wierszy, publikowany w licznych periodykach. Publicysta muzyczny, filmowy i literacki, współpracuje z pismami Arterie, Cinerama, Inter i Salon Literacki. Prezes Zarządu w Stowarzyszeniu Salon Literacki i zastępca redaktora naczelnego w miesięczniku SL. Redaktor serii wydawniczej SL. Organizator imprez kulturalnych i warsztatów, w stałej współpracy m.in. ze Stacją Kultura w Rumi i Gminą Miastko.
Łukasz Podgórni: eksportuje pliki w formatach: odt, png, gif, mp3 i swf (sic!). Sygnatariusz manifestów poezji cybernetycznej i współtwórca związanych z nią inicjatyw. Członek i współzałożyciel kolektywów Rozdzielczość Chleba i cichy nabiau. Autor książek: Skanowanie balu (2012), noce i pętle (2010); współautor biuletynów poetyckich: Kryzys (2009), ZBIÓR PUSTY (2013). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego Cyfrowe zielone oko (2012). Pracuje w Korporacji Ha!art jako redaktor portalu. Mieszka w Krakowie. http://pdgr.tumblr.com/ http://szafranchinche.ovh.org/
Janusz Radwański: Poeta, basista kapeli folkowej Hadra. Tata Hani, Franka, Łucji i Kaliny. Autor książek: Księga wyjścia awaryjnego (2012) i Chałwa zwyciężonym (2013). Tłumacz z języka ukraińskiego. Obronił doktorat z zakresu socjolingwistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Mieszka w Kolbuszowej Górnej.
Rafał Rutkowski: Poeta związany z Lublinem, gdzie ukończył polonistykę na KULu. Wiersze publikował w Odrze, Nowej Okolicy Poetów, Akcencie, Helikopterze i innych pismach literackich. Mieszka w Lublinie. Autor debiutanckiego tomu wierszy Chodzę spać do rzeki (Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2015). Organizator spotkań poetyckich „Przystanek poetów” w Lublinie.
Dorota Ryst: Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka pięciu książek poetyckich. Publikuje w prasie literackiej od 1985 roku (m.in. Topos, Bliza, Metamorfoza, Łabuź, Gazeta Kulturalna) oraz w Świerszczyku (wiersze dla dzieci). Nominowana w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina, 1997. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Salon Literacki i redaktorem naczelnym miesięcznika Salon Literacki. Redaguje tomiki autorskie i zbiory pokonkursowe (m.in. Praska Przystań Słowa). Jest jurorem w ogólnopolskich konkursach literackich.
Andrzej Szaflicki: Poeta. Laureat licznych konkursów, obecny na festiwalach, drukowany w antologiach. Zadebiutował w 2015 roku zbiorem Transmisja końca świata (Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2015).
Anna Maria Wierzchucka: Poetka. Laureatka konkursów poetyckich, m.in. Kałamarz Metafor, O Srebrną Szyszkę, O Granitową Strzałę. Publikacje w internecie: Wakat on-line, fundacja-karpowicz.org. Autorka tomiku Włókien pełna (Strzeliński Ośrodek Kultury 2015). Autorka tekstów stylizowanych gwarą warszawską dla zespołu Świt Żywych Muzyków, jak i wszystkich animowanych klipów zespołu.
Przemysław Zawrotny: Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się kulturą popularną w różnych odmianach – przede wszystkim komiksem, ale także literaturą, piosenką i filmem. Współautor książki Powieści graficzne. Leksykon, która ukaże się niebawem. Udziela się jako krytyk literacki, publikował m.in. w „Lampie” i „Czasie Kultury”.