Spacer literacki po Gdańsku 2020

Zapraszamy na spacer literacki po Gdańsku! Spojrzymy na literackie konotacje miasta oczami przybysza z zewnątrz i przekonamy się, że gdańska literatura to nie tylko Grass, Huelle i Chwin (choć i o nich nie zapomnimy). Przejdziemy przez Osiek i Stare Miasto do Stoczni. Wspomnimy – poczynając od najstarszych – Opitza, Kraszewskiego, Konopnicką, Żeromskiego, Przybyszewskiego, Przybosia, Miłosza. Będziemy tropić gdańskie ślady twórcy „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”, bohaterów Fleszarowej-Muskat, Janusza Głowackiego i innych. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Zapraszamy 25 października 2020 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.
Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obowiązują zapisy na spacer (limit 25 osób). Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane – osoby zapisane otrzymają informację o miejscu rozpoczęcia spaceru. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach VI Festiwalu Fala Poprzeczna. Wydarzenie współfinansowane przez Gdański Archipelag Kultury

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie i nie tylko.